Josef Jarolímek

Systémy kontroly vstupu (kartové systémy, kódové zámky, biometrické čtečky

Řízení vstupu do chráněných prostor s možností sledování a vyhodnocení docházky, biometrické systémy

Systémy ACCESS slouží jak pro řízení přístupu osob do vymezených prostor s definicí časových a prostorových zón, například v rozsáhlých administrativních budovách nebo ve firemních prostorech, ale i jako doplněk systémů EZS a CCTV. Vhodně navrženým a realizovaným bezpečnostním systémem lze "automatizovat" provoz budov a provozů ve smyslu návazností systémů ACCESS na systémy EZS, EPS a CCTV. Systémy kontroly vstupu ACCES umožňují také autorizovat a monitorovat vstup s vyhodnocením do mzdového systému. Další perličkou je možné sledování pohybu osob přes webové rozhraní.

Systémy kontroly vstupu Systémy kontroly vstupu Systémy kontroly vstupu

Katalogové listy ke stažení ve formátu PDF

Power Key

Klávesnice

Jednoduché systémy kontroly vstupu využívají kódových klávesnic s možností naprogramování jednoho nebo více uživatelských kódů. Klávesnice jsou v provedení vnitřním nebo venkovním, případně "antivandal". Takové systémy jsou omezené v možnosti rozšiřování - obecně jsou koncipovány jako místní pro jedny dveře.

Snímače karet

Karetní systémy umožňují budování velkých až rozsáhlých instalací s návaznostmi na docházkové, stravovací případně parkovací systémy. Snímače jsou v provedení buď s klávesnicí a displejem (docházkové systémy), nebo v jednoduchém provedení bez klávesnice (přístupové systémy). Programování parametrů snímačů se provádí buď lokálně (u malých aplikací) nebo po datové lince z řídícího počítače - tento systém je používám u rozsáhlejších systémů. Jako identifikační médium se nejčastěji používají bezkontaktní karty.

Biometrické čtečky

Biometrie je metoda autentizace založená na rozpoznávání fyzických charakteristik subjektu - živé osoby. Metoda vychází z přesvědčení, že některé fyzikální charakteristiky jsou pro každého živého člověka jedinečné a neměnitelné.

Metody rozpoznávání:

  • podle oční duhovky
  • podle oční sítnice
  • podle obličeje
  • podle mapy žil na dlani ruky
  • dynamika stisku kláves
  • charakteristika hlasu
  • charakteristika písma

Snímače kontroly vstupu Snímače kontroly vstupu Snímače kontroly vstupu Snímače kontroly vstupu

Webdesign Plzeň, Tvorba www stránek - VPsystem